Narpay tumanini 2025-yilda kompleks ijtimoiy-iqtisodiy rivojlantirish borasida amalga oshirilgan ishlarni o'rganish ishchi guruhlari o'z ishini boshladi.
✍️Narpay tuman hokimligi Majlislar zalida Xalq deputatlari viloyat Kengashining 2025-yil 9-dekabr kuni tasdiqlangan “O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Sh.M.Mirziyoyevning Samarqand viloyatiga tashrifi davomida “Samarqand viloyatini ijtimoiy-iqtisodiy rivojlantirish bo‘yicha 2026-yilda amalga oshirilishi lozim bo‘lgan vazifalar yuzasidan” Xalq deputatlari viloyat Kengashi nazoratini o‘rnatish to‘g‘risida”gi VII-22-184-7-0-K/25-son Qarori ijrosini o‘rganish bo‘yicha ishchi guruhining muhokama yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi.
Yig‘ilish davomida Narpay tumanini 2025 yilda kompleks ijtimoiy-iqtisodiy rivojlantirish dasturi hamda tumanda “Zarbdor tajribasi” asosida sanoat, xizmat va qishloq xo‘jaligi sohalarida amalga oshiriladigan drayver loyihalar ijrosi Xalq deputatlari viloyat Kengashining doimiy komissiyalari hamda viloyat boshqarma va tashkilotlar rahbarlari ishtirokida tanqidiy-tahliliy ruhda muhokama qilindi.
✍️Xalq deputatlari viloyat Kengashi deputatlari boshchiligida tuzilgan ishchi guruhlar Narpay tumanida o‘rganish ishlarini olib borilishi belgilandi.
O‘rganish yakunida Narpay tumanida Xalq deputatlari viloyat Kengashining ko‘chma sessiyasi o‘tkazilishi belgilandi.