Стратегик хамкорлик – халқ фаровонлиги учун!
Давлатимиз раҳбари куни кеча Туркий давлатлар ташкилотининг норасмий саммитида иштирок этди.
Ташриф давомида кўп қиррали ҳамкорликнинг бугунги ҳолати ва истиқболлари ҳамда амалий ҳамкорликнинг долзарб масалалари муҳокама қилинди.
Мухтарам Президентимиз амалий ҳамкорликни ривожлантириш масалаларига тўхталар экан, бу борада ишга солинмаган улкан салоҳият мавжудлигини кўрсатиб ўтди ва қатор янги таклифлар билдирди.
Ўзбекистон Президенти фан, маданият ва таълим соҳаларидаги ҳамкорликни ривожлантириш масалаларига алоҳида эътибор қаратган ҳолда, Тошкент шаҳрида Туркий давлатлар халқаро университетининг очилиши бу ташкилотга аъзо мамлакатларнинг таълим дастурларини амалга ошириш ва иқтидорли ёшларни тайёрлашга муносиб ҳисса бўлиши таъкидлади.
Ўзбекистон ташаббуси билан Туркий давлатлар ўртасида стратегик шериклик бу келгусида мамлакатимизни таълим соҳасидаги самарали ривожига муносиб ҳисса қўшади ва келгусида иқтидорли ёшлар сафини кенгайишига хизмат қилади.