Xalq deputatlari Toshkent viloyati Kengashi Korrupsiyaga qarshi kurashish va xavfsizlik masalalari bo‘yicha doimiy komissiya navbatdagi yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi.
-Toshkent viloyati prokurotining viloyatda krimonogen vaziyatni yaxshilash, jinoyatlarni barvaqt oldini olish, omillarni bartaraf etish tog‘risida 2025-yilning 3 oyida amalga oshirilgan ishlari to‘g‘risidagi axboroti haqidagi
-O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2019-yil 17-yanvardagi “Aholi muammolari bilan ishlash tizimini yanada takomillashtirish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi 5633-sonli farmonining ijrosi bo‘yicha 2025-yilning 1-choragi davomida amalga oshirilgan ishlar to‘g‘risidagi
-Xalq deputatlari Toshkent tumani Kengashining 2025-yil 30-apreldagi VII-7-38-10-212-K/25-sonli qarorini bekor qilish to‘g‘risidagi masalalar muhoka qilindi.