Депутат нодавлат оилавий боғчалар фаолиятини ўрганди
Пастдарғом тумани халқ депутати маҳаллий Кенгаши депутати Islomova Fotima томонидан ҳудудда фаолият юритаётган нодавлат оилавий боғчаларнинг иш жараёни ўрганилди. Ташриф давомида боғчаларда болаларни қабул қилиш, таълим-тарбия дастурларининг амалга оширилиши, санитария-гигиена қоидаларига риоя этилиши ҳамда тарбиячилар меҳнат шароити билан яқиндан танишилилди.
Ўрганиш жараёнида айрим боғчаларда моддий-техник таъминотни яхшилаш, педагогларнинг малакасини ошириш ва болалар хавфсизлигини таъминлаш бўйича таклиф ва тавсиялар ишлаб чиқилди.
Депутат таъкидлаганидек: “Боғча — бола ҳаётидаги илк таълим даргоҳи. Шу боис унинг ҳар бир жиҳатига масъулият билан ёндашиш — келажак авлод тарбиясига бўлган эътибордир.” Шу билан бирга, нодавлат боғчаларнинг фаолиятини қўллаб-қувватлаш, уларни давлат муассасалари билан тенг шарт-шароитларда ишлашини таъминлаш бўйича таклифлар ҳудудий Кенгашга киритилади.