☄️Joriy yilning 12-noyabr kuni xalq deputatlari Buxoro viloyati Kengashi binosida xalq deputatlari viloyat Kengashining Fan, taʼlim va sogʻliqni saqlash masalalari boʻyicha doimiy komissiyasining yigʻilishi boʻlib oʻtdi
Yigʻilish kun tartibida viloyatda ““Davlat tili toʻgʻrisida”gi Oʻzbekiston Respublikasi Qonuni va davlat tiliga oid boshqa meʼyoriy-huquqiy hujjatlarning viloyat hududida ijro etilishi hamda geografik obyektlarni nomlash va qayta nomlash masalalari boʻyicha hududiy komissiya faoliyati samaradorligi toʻgʻrisida”gi masala koʻrib chiqildi.
🔺 Yigʻilishda masala yuzasidan viloyat hokimining maʼnaviy-maʼrifiy ishlar samaradorligini oshirish, davlat tili toʻgʻrisidagi qonun hujjatlariga rioya etilishini taʼminlash masalalari boʻyicha maslahatchisi A.Rustamovning hisoboti tinglanib, savol-javoblar oʻtkazildi hamda tegishli qaror loyihasi maʻqullandi.