2025-yil 16-iyun kuni O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev raisligida o‘tkazilgan videoselektor yig‘ilishi mamlakatimizda dolzarb masalalarni hal qilish va har bir sohada natijadorlikni oshirishga qaratilgan amaliy choralar belgilab berdi.
Prezident tomonidan belgilangan topshiriqlarni bajarishda faqat yuqoridan tushgan ko‘rsatmaga qarab emas, balki tashabbuskorlik, mas’uliyat va xalq bilan muloqot asosida ish olib borish bugungi kunning asosiy talabi sifatida ilgari surildi.
Xulosa o‘rnida, Prezidentimiz tomonidan belgilab berilgan vazifalar – bu nafaqat muammolarni hal qilish yo‘li, balki kelajakka yo‘naltirilgan dadil strategiyadir. Har birimiz shu yo‘lda mas’uliyat bilan harakat qilsak, yurtimiz ravnaqi va xalqimiz farovonligini ta’minlash yo‘lida muhim yutuqlarga erishamiz.