"Bor mehrimiz senga bolajon!" donorlik hayriya aksiyasi
🔷 1-iyun "Xalqaro bolalarni himoya qilish kuni" munosabati bilan O‘zbekiston “Adolat” SDP Farg‘ona viloyati tashabbusi bilan Farg‘ona viloyati Qon quyish markazida "Bor mehrimiz senga bolajon!" donorlik hayriya aksiyasi tashkil etildi. Mazkur Aksiyada Farg‘ona tuman Kengashi deputatlari Ozodaxon Dadajonova, Shuxratjon Raximov, Axrorbek Erkaboev, O‘zbekiston “Adolat” SDP tuman Kengashi raisi Nodirbek Karimovlar va deputatlarimizni oila a’zolari bemor bolajonlarni hayotga qaytib, jamiyatda o‘z o‘rinlariga ega bo‘lishlari uchun faol ishtirok etib, ko‘makka muhtoj bolajonlarga yordam qo‘lini cho‘zishdek oliyjanob ishga hamisha tayyor ekanliklarini yana bir bor namoyon etdilar.
🔷 Mazkur donorlik aksiya joriy yilning 13-iyun soat 09.00 dan 13.00 ga qadar Farg‘ona viloyat Qon quyish stansiyasida “Bor mehrimiz senga, bolajon!” shiori ostida bo‘lib o‘tadi. Sizning topshirgan qoningiz turli baxtsiz hodisalar natijasida jarohat olib, qon yo‘qotgan va qon quyishga muhtoj bemorlar, gematologik, onkologik kasalliklar bilan kurashadigan insonlar uchun qon, uning tarkibiy qismlari, undan tayyorlanadigan doriyu, preparatlar o‘ta muhim.
🔷 Zero, har bir ezgu niyat albatta amalga oshajak va kelajagimiz bo‘lmish bolajonlarimiz bizdanda sog‘lom, bizdan bahtli bo‘lishga haqlidirlar.