✍🏻2025-yil 26-may kuni O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev raisligida o‘tkazilgan videoselektor yig‘ilishi mamlakat sanoatini chuqur tahlil qilish, mavjud muammolarni bartaraf etish va istiqbolli yo‘nalishlarni aniqlashga bag‘ishlandi. Yig‘ilishda belgilangan vazifalar nafaqat mahalliy ishlab chiqaruvchilarga, balki butun iqtisodiyotga yangi turtki bo‘lishi kutilmoqda.
Prezident o‘z nutqida bir qator muhim sohalarni rivojlantirish zarurligini ta’kidladi. Xususan, to‘qimachilik, mebelsozlik, qurilish materiallari hamda zargarlik sanoati asosiy ustuvor yo‘nalishlar sifatida belgilandi.
Mahalliy sanoat – O‘zbekiston iqtisodiy mustaqilligining tayanchi. Har bir tuman va korxonaning o‘zida sanoat salohiyati to‘liq ishga solinsa, bu nafaqat iqtisodiy o‘sishga, balki aholining bandligi va farovonligiga ham katta ta’sir qiladi.
Xalq deputatlari Nurafshon shahar Kengashi deputati
G‘ulomov Otabek Ikromjon o'g'li!