Sho‘rchi tumani hokimligi Axborot xizmati tomonidan tashkil etilgan bu galgi ochiq muloqotda "Xalq deputatlari Sho‘rchi tuman Kengashining 2020-2024-yil davomidagi faoliyati xususida" bo‘ldi
Xalq deputatlari Sho‘rchi tumani Kengashi tomonidan 2020-2024-yil o‘tgan davri mobaynida 80 marotaba sessiyalar o‘tkazildi. Sessiyalarda sohalarga oid 28 turdagi turli masalalar deputatlar tomonidan keng muhokama qilinib, jami 604 ta qarorlar qabul qilingan.
Xalq deputatlari tuman Kengashining 2020-2024-yillardagi deputatlik so‘rovlari ijrosi bo‘yicha va xalq deputatlari tuman Kengashi sessiya qarorlari orqali berilgan toshiriqlarning ijrosi tegishliligi bo‘yicha o‘z vaqtida muhokama qilingan.
Xalq deputatlari tuman Kengashi deputatlari tomonidan joriy yilning o‘tgan davri mobaynida 782 dan ortiq deputatlik so‘rovlari va sessiya qarorlari orqali 830 ga yaqin topshiriqlar mahalliy hokimliklar, tashkilot, korxona va idoralar rahbarlariga ijro uchun yuborilgan.