Xalq deputatlari Muborak tumani Kengashining navbatdagi sessiyasi bo‘lib o‘tdi
Muborak tumanida ijtimoiy soha ob’ektlari o’rganib chiqldi.
Xalq deputatlari Muborak tumani Kengashining VI chaqiriq 69-sessiyasi o'tkazildi.
Muborak tumanida "Mahalla yettiligi" va deputatlar hamkorligi
Muborak tumanini ijtimoiy-iqtisodiy rivojlantirish yuzasidan belgilangan chora-tadbirlarni manzilli o’rganish hamda “Mahalla yettiligi” bilam hamkorlikni yo'lga qo'yish to'g'risida
Xalq deputatlari Muborak tuman Kengashining VI chaqiriq 68-sessiyasi o'tkazildi.
Korrupsiyaga qarshi kurashish tizimini yanada takomillashtirish to'g'risida
Xalq deputatlari Muborak tumani Kengashining VI chaqiriq 67-sessiyasi o'tkazildi.
"Ramazon oyi" munosabati bilan
O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senati kengashining mahallalardagi muammolarni hal etishda xalq deputatlari mahalliy Kengashlari deputatlari va senatorlarning "Mahalla yettiligi” bilan o‘zaro hamkorligini yo‘lga qo‘yish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi  2024-yil 4-apreldagi  KQ-706-IV qaroriga asosan Sherobod tumanida uchrashuv bo'lib o'tdi.
📍 Xalq deputatlari tuman Kengashi deputati Q.Raxamov tumandagi  Chag‘atoy hamda Majnuntol mahalla fuqarolar yig‘inlari faollari bilan uchrashdilar.
🔣 Aholining ijtimoiy xizmatlardan xabardorligini oshirish:
🔣 Mahallada aholi muammolarini samarali hal etish, ma’naviy
muhitni saqlash, ma’naviy-ma’rifiy chora-tadbirlarni amalga oshirish:
🔣 Mahallada tadbirkorlikni rivojlantirish, aholi bandligini
ta’minlash kambag‘allikni qisqartirish:
🔣 Xotin-qizlarni har tomonlama qo‘llab-quvvatlash, bilim
ko‘nikmalarni egallashda ularga ko‘maklashish va rag‘batlantirish:
🔣 Yoshlarni har tomonlama qo‘llab-quvvatlash va ularning
ijtimoiy faolligini yanada oshirish:
🔣 Mahallada huquqbuzarliklarni oldini olish, jamoat tartibini
saqlash:
🔣 Aholini ijtimoiy muhofaza qilish, davlat tomonidan ko‘rsatiladigan ijtimoiy xizmatlar sifatini yanada oshirish:
Mahalliy budjet daromadlari barqarorligini ta‘minlash yo‘nalishlari bo‘yicha mahalla “yettiligi” a’zolari va ushbu mahalladan saylangan deputatlarning doimiy hamkorligini o‘rnatish, hududni ijtimoiy-iqtisodiy rivojlantirishda birgalikda amalga oshiriladigan yo‘nalish hamda ishlarni samarali tashkil qilish yuzasidan taklif va tavsiyalar berildi.