Халқ депутатлари Жондор туман Кенгашининг VII чақириқ учинчи сессияси бўлиб ўтди.
Сессия ишида Ўзбекистон Республикаси Президентининг “Маҳаллада тадбиркорликни ривожлантириш, аҳоли бандлигини таъминлаш ва камбағалликни қисқартириш масалалари бўйича ҳоким ёрдамчилари фаолиятини ташкил этиш чора-тадбирлари тўғрисида”ги 2021 йил 3 декабрдаги ПҚ-31-сонли қарорининг 19-банди ижросини таъминлаш юзасидан туманда амалга оширилган ишлар, Ўзбекистон Республикаси Бош вазирининг 2023 йил 15 декабрдаги Қорақалпоғистон Республикаси вилоятлар ва туман (шаҳар)лар маъмурий-ҳудудий чегараларини тасдиқлаш ишларини амалга ошириш бўйича тузилган “Йўл харитаси”га мувофиқ Жондор туманининг маъмурий-ҳудудий чегараларини белгилаш, Жондор тумани маҳаллий бюджетининг 2024 йил 3-чорак қўшимча манбалар маблағлари ҳисобидан маблағларни йўналтириш ҳамда маҳаллий бюджетининг 2024 йил 3-чорак даромадлар режасини орттириб бажарилган ҳисобидан маблағларни йўналтириш масалалари кўриб чиқилди.