Хalq deputatlari tuman Kengashi deputati B.Kamalov hamda tuman IIB boshlig‘i podpolkovnik A.Boymirzayevlar boshchiligida probatsiya hisobida turuvchi yoshlar bilan navbatdagi uchrashuv tashkil qilindi.
- Bugun xalq deputatlari tuman Kengashi deputati B.Kamalov hamda tuman IIB boshlig‘i podpolkovnik A.Boymirzayevlar boshchiligida probatsiya hisobida turuvchi yoshlar bilan navbatdagi uchrashuv tashkil qilindi.
-Uchrashuvda sud hukmiga asosan belgilangan jazo muddatini o‘tash davrida nojo‘ya xatti-harakatlar sodir etmaslik, tuzalish yo‘liga o‘tish orqali qonunlarda ko‘rsatilgan tartibda muddatidan oldin jazodan ozod etilish imkoniyatlar haqida so‘z yuritildi.
- Shuningdek, bugungi kunda yurtimizda yoshlarga yaratib berilayotgan imkoniyat va imtiyozlar haqida to‘xtalib o‘tildi hamda har bir yoshning muammolarini hal etish, ularning taklif va tashabbuslarini qo‘llab-quvvatlash borasida zarur choralar ko‘rilishini ta’kidladi.
-Ushbu uchrashuvlardan ko‘zlangan maqsadi probatsiya nazoratidagi yoshlarning ijtimoiy integratsiyasiga ko‘maklashish, ularning hayotga bo‘lgan ijobiy qarashlarini shakllantirish va jinoyatlarning oldini olishdir.