Bugun Xalq deputatlari Samarqand tumani Kengashining 2024 yil 20-dekabr kuni chaqirilgan navbatdagi uchinchi sessiyasi kun tartibida hisobotlari qo'yilgan O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining Samarqand tumanidagi Xalq qabulxonasi mudiri B.Qo‘ldoshevning “Aholi muammolari, hokim yordamchilari faoliyati, tumandagi korxona va tashkilotlarda murojaatlar bilan ishlash holati, sektor rahbarlari tomonidan sayyor qabul o‘tkazilishi va unda kelib tushgan murojaatlarning ijrosini holati to‘g‘risida”gi axborotnomasi haqida, Samarqand tumani Adliya bo‘limi boshlig‘i N.Muminovning “O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2018-yil 13-apreldagi PF-5415-sonli Farmoniga muvofiq 2024-yilning uchinchi choragi davomida tuman darajasidagi davlat organlari va tashkilotlarida norma ijodkorligi faoliyati hamda huquqni qo‘llash amaliyotining holati to‘g‘risida”gi axboroti haqida, Samarqand tumani hokimining birinchi o‘rinbosari F.Ganiyevning O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2023-yil 31-yanvardagi “Oilaviy tadbirkorlikni rivojlantirish dasturlari doirasida aholining biznes tashabbuslarini qo‘llabquvvatlashni yangi bosqichga olib chiqishga doir qo‘shimcha chora- tadbirlari to‘g‘risida”gi PQ-39-sonli qororining tumandagi ijrosi to‘g‘risidagi hisoboti, O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2024-yil 9-yanvardagi “2024-yilda yangi ish o‘rinlarini tashkil etish va aholi bandligiga ko‘maklashish dasturi to‘g‘risida”gi PQ- 7-sonli qarori ijrosi yuzasidan tuman kambag‘allikni qisqartirish va bandlikka ko‘maklashish bo‘limi boshlig‘i A.G‘aybiyevning hisoboti hamda Samarqand tuman Iqtisodiyot va moliya bo‘limi boshlig‘i F.Misirovning “2024 yilning uchinchi chorak bo‘yicha tuman mahalliy byudjet parametrlarining ijrosi bo‘yicha amalga oshirilgan ishlar to‘g‘risida”gi axboroti sessiyadan oldin dastlabki Kengash doimiy komissiya raislari hamda Xalq deputatlari tuman Kengashi kotibiyati mudiri B.Sharipov ishtirokida ko‘rib chiqdi.