“Eng yaxshi ijtimoiy tashabbus” respublika ko‘rik-tanlovining tuman bosqichi g'oliblari aniqlandi
“Eng yaxshi ijtimoiy tashabbus” respublika ko‘rik-tanlovining tuman bosqichi g'oliblari aniqlandi
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti tomonidan ilgari surilgan beshta muhim tashabbusni joylarda amalga oshirishda faollik ko‘rsatayotgan mahallalarni moddiy va ma’naviy jihatdan rag‘batlantirish, shuningdek ijtimoiy tashabbus orqali aholining ijtimoy himoyaga muhtoj qatlamini qo‘llab-quvvatlash, ijtimoiy tashabbuskorlikka erishish masalalariga jamotchilik e’tiborini keng jalb etish maqsadida O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senati Kengashining 2021 yil 22 apreldagi KQ-214-IV -sonli qarori bilan “Ijtimoiy tashabbus” ko‘rik-tanlovini o‘tkazish belgilangan. “Eng yaxshi ijtimoiy tashabbus” ko‘rik-tanlovining tuman bosqichiga joriy yilning 22-iyul kuni Uchquduq tuman hokimligi rasmiy saytida e’lon berildi. Mana bugaunga qadar ishtirokchilarni saralash bosqichi o‘tkazildi. Ishchi guruhining xulosasiga ko‘ra Bugun “Ijtimoiy tashabbus” respublika ko‘rik-tanlovini tuman bosqichi g‘oliblarini taqdirlab olamiz.
-“Eng yaxshi ijtimoiy tashabbus” respublika ko‘rik-tanlovining tuman bosqichi “Eng yaxshi ijtimoiy tashabbuskor hokimlik” nominatsiyasi bo‘yicha Uchquduq tuman hokimligi;
-“Eng yaxshi ijtimoiy tashabbus” respublika ko‘rik-tanlovining tuman bosqichi “Eng yaxshi ijtimoiy tashabbuskor davlat boshqaruv organi” nominatsiyasi bo‘yicha tuman maktab va maktabgacha ta’lim bo‘limiga qarashli 18-maktab direktori Allanova Gulbahor Yeskabulovna;
-“Eng yaxshi ijtimoiy tashabbus” respublika ko‘rik-tanlovining tuman bosqichi “Eng yaxshi ijtimoiy tashabbuskor nodavlat notijorat tashkiloti” nominatsiyasi bo‘yicha Hunarmandlar uyushmasi tuman bo‘linmasi rahbari Sharipova Zebiniso Muzafarovna;
-“Eng yaxshi ijtimoiy tashabbus” respublika ko‘rik-tanlovining tuman bosqichi “Eng yaxshi ijtimoiy tashabbuskor tadbirkorlik sub’yekti” nominatsiyasi bo‘yicha “Oddiy metallardan milliy uslubda tayyorlangan taqinchoqlar” mas’uliyati cheklangan jamiyati rahbari Xayriyeva Lola Davron qizi;
-“Eng yaxshi ijtimoiy tashabbus” respublika ko‘rik-tanlovining tuman bosqichi “Eng yaxshi tashabbuskor fuqaro” nominatsiyasi bo‘yicha tuman maktab va maktabgacha ta’lim bo‘limiga qarashli 18-maktab o‘qituvchisi Kamolova Mubina Baxshullayevnalar g‘olib deb topildi.