Urganji mahallasi hududiy joylashuvi boʻyicha xalqaro miqyosidagi Toshkent - Namangan - Andijon - Fargʻona - Osh (Qirgʻiziston respublikasi) avtoshoh yilning yoqasiga joylashgan soʻlim va xushmanzara goʻshalaridan biri hisoblanadi.
Bugun fevral oyining ilk kunlarida mahalla ahli toʻkin dasturxon atrofida jamlanishdi. Oʻtgan 2025 yilda mahallada amalga oshirilgan ishlar joriy 2026 yildagi ustuvor vazifalar oʻzaro sarhisob qilindi.
Shuningdek mazkur tadbirda Urganji MFY raisi U. Pirnazarov hamda hududdan Xalq deputatlari (Oʻz MTDP) tuman Kengashi deputati H. Xoliqovlarning ahborotlari va galdagi rejalari yuzasidan hisobotlari eshitildi.
Ehson dasturxoni yozilib ajdodlar ruhiga Qurʼon tilovati qilindi. Bir guruh mahalla faollari munosib taqdirlandi. Mahallada istiqomat qiluvchi keksalar, bemor va nogironlar xolidan xabar olindi.