2025 yil 29-aprel kuni O‘zbekiston Ekologiya partiyasi tuman Kengashi partiya guruhi tomonidan kiritilgan masala Agrar, suv xo‘jaligi va ekologiya masalalari bo‘yicha doimiy komissiyasi ko‘rib chiqildi.
2025 yil mart oyida O‘zbekiston Ekologik partiyasi deputatlik guruhlari tarkibidan iborat ishchi guruhlar tuzilib, tumandagi tibbiyot birlashmasi va oilaviy poliklinikalarida, tibbiy chiqindilarni zararsizlantirib, yoqib yuborish uchun maxsus mufil pechlar holatini o‘rganish ishlari olib borildi.
Yuqoridagi topshiriq ijrosi yuzasidan partiya deputatlik ishchi guruhi tomonidan olib borilgan o‘rganishlar natijasida aniqlangan kamchilliklarga ko‘rib chiqildi va mas’ullarning hisobotlari eshitildi.
Yig‘ilish yakunida Sho‘rchi tumani tez tibbiy yordam stansiyasidagi tibbiy chiqindilarni zararsizlantirib, yoqib yuborish uchun maxsus mufil pech o‘rnatish lozimligi yuzasidan doimiy komissiya qarori qabul qilindi.