O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senati Kengashining 2025-yil 14-yanvardagi KQ-35–V-sonli Qaroriga asosan Hududlarni rivojlantirish hamda aholi muammolarini hal etishda mahalliy Kengash deputatlarining “mahalla yettiligi” bilan o‘zaro hamkorligini yanada kuchaytirish chora-tadbirlari ijrosi
Xalq deputatlari Bandixon tuman Kengashi deputati A.Pardayev tumandagi "Forovon" maxalla fuqarolar yig‘inidagi joylashgan 12-sonli maktabda bo’lib,
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2024-yil 13-dekabrdagi "Surxondaryo viloyatini kompleks ijtimoiy-iqtisodiy rivojlantirish hamda aholi turmush darajasini oshirish chora-tadbirlari to‘g‘risida"gi PQ-438-sonli qarori bo'yicha maktabdagi ishlar bilan tanishdi va maktabdagi muammolarni batafsil ravishda o'rganib chiqdi. O‘rganish jarayonida 12-sonli maktabi o‘qituvchilar va fuqarolar tomonidan bildirilgan takliflar, muammolar atroflicha o'rganib chiqildi. Muammolarni hal etish maqsadida deputatlik nazorati o'rnatildi va tegishli tashkilotlarga deputatlik so'rovlari yuborildi.