Unga ko'ra Mahalliy budjet, tadbirkorlikni rivojlantirish va iqtisodiy islohotlar boʻyicha hamda Korrupsiyaga qarshi kurashish, davlat organlarida ochiqlikni ta’minlash va huquqiy masalalari bo'yicha doimiy komissiyalarining qo'shma majlis yig‘ilishi bo'lib o'tdi.
Yig'ilishda quyidagi masalalar dastlabki tarzda ko'rib chiqildi :
- Xalq deputatlari Paxtakor tuman Kengashiga 4-Chamanzor saylov okrugidan bo‘shab qolgan o‘ringa deputatlik saylovining yakunlari to‘g‘risida.
- Tuman hokimining ijtimoiy-iqtisodiy rivojlanishining eng muhim va dolzarb masalalari yuzasidan hisobotini eshitish.
- 2026-yilda Paxtakor tumani bo‘yicha “Alkagol mahsulotlari”ni realizatsiya qilish huquqi hamda umumiy ovqatlanish korxonalari tomonidan “Alkagol mahsulotlari”ni realizatsiya qilish uchun yig‘imlarning cheklangan stavkalarini oshirish to‘g‘risida.
- O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2024-yil 31-dekabrdagi “Jizzax viloyatini ijtimoiy-iqtisodiy rivojlantirishni jadallashtirish bo‘yicha qo‘shimcha chora-tadbirlar to‘g‘risida”gi PQ-468-sonli qaror ijrosini ta’minlash to‘g‘risida.
- Tuman hokimining sessiya oralig‘ida qabul qilingan qarorlarini tasdiqlash to‘g‘risida.