📌 Xalq deputatlari Samarqand shahar Kengashi deputati Rajabova Sabiha Musinovna ishtirokida, 1-son oilaviy poliklinikada ish faoliyati yuzasidan yig‘ilish bo‘lib o‘tdi.
📍 Samarqand shahar tibbiyot birlashmasiga qarashli 1-son oilaviy poliklinikasiga amaliy tashrif amalga oshirildi.
🏥 Tashrif davomida muassasaning kundalik ish faoliyati, aholiga ko‘rsatilayotgan birlamchi tibbiy xizmatlar sifati, shuningdek, tibbiyot xodimlarining xizmat faoliyati atroflicha o‘rganildi.
🩺 Fuqarolarga tibbiy xizmatlar ko‘rsatish samaradorligi, bemorlar bilan ishlash madaniyati, profilaktik ko‘riklar va dispanser nazorati ishlarining holatiga alohida e’tibor qaratildi.
🔍 Shuningdek, poliklinikaning moddiy-texnik bazasi, mavjud tibbiy asbob-uskunalardan foydalanish darajasi, ish xonalarining sanitariya-gigiyena holati hamda aholiga qulay shart-sharoitlar yaratish masalalari ko‘zdan kechirildi.
📈 Mazkur tadbir aholiga ko‘rsatilayotgan tibbiy xizmatlar sifatini yanada yaxshilash, sog‘liqni saqlash tizimida olib borilayotgan islohotlar ijrosini ta’minlash hamda aholi salomatligini mustahkamlashga qaratilgan.
🤝 Ishlar izchil davom ettirilmoqda.