#jamoatchilik nazorati #o'rganish
🔰Xalq deputatlari Olmaliq shahar Kengashi deputatlari Zafar Adilov, Doniyor Karimov vakili hamda Sanitariya va epidemiologiya osoyishtalik markazi xodimlari, Bozor nazorati xodimlari bilan birgalikda yangi yil kirib kelishi munosabati bilan shahardagi "Oydin" dehqon bozorida aholining kundalik ehtiyoji uchun eng zarur bo‘lgan oziq-ovqat mahsulotlari narxlari va ularning mavjudligi holati o‘rganildi.
♻️O‘rganish jarayonida bozor rastalaridagi go'sht mahsulotlari va sabzavotlar hamda mevalarning sifati, narx-navosi va savdo sharoitlari, sanitar holati hamda aholiga yetarli miqdorda taqdim etilayotganligi yuzasidan o'rganish olib borildi.
🔰Mazkur o‘rganishdan ko‘zlangan maqsad — aholining iste’mol savatchasiga kiradigan asosiy oziq-ovqat mahsulotlari bo‘yicha narxlar barqarorligini ta'minlash va fuqarolarga qulay savdo sharoitlarini yaratishdan iboratdir.