FUQARO MUROJAATI DEPUTAT NAZORATIDA
❗️Xalq vakili sifatida deputatlar murojaatlarni o‘rganish, joyiga chiqib ahvolni aniqlash va tegishli tashkilotlar bilan hamkorlikda muammolarning amaliy yechimini topish ustida faol ishlamoqda.
Xalq deputatlari O‘rta Chirchiq tuman Kengashi deputati Dushayeva Nazaokat Sharofitdinovna tomonidan "Tinchlik" MFY fuqarolari tomonidan kelib tushgan (GRP) Gaz bosimini boshqarish stansiyasi masalalariga oid murojaatlari nazoratga olindi. Deputat joyiga chiqib holatni o‘rganib, mas’ul tashkilotlar bilan murojjatni joyiga chiqib o‘rganib, ijobiy hal etilishi yuzasidan ishlar belgilab olindi.
📌 Deputatning takidlashicha "Fuqarolarning murojaatlari deputatlar nazoratida bo‘lishi – bu nafaqat muammolarning hal bo‘lishini tezlashtiradi, balki xalq bilan davlat o‘rtasidagi ochiqlik va ishonchni yanada kuchaytiradi".