Xalq deputatlari Zafarobod tuman Kengashi deputati O‘.Dustova tomonidan Korrupsiyaga qarshi kurashish bo‘yicha milliy kengashning 2025-yil 5-martda o‘tkazilgan kengaytirilgan yig‘ilishida O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Sh.Mirziyoev tomonidan berilgan 14-sonli topshiriqlar 39-bandida mahallalarda, to‘y-ma’rakalarda ortiqcha isrofgarchilikka yo‘l qo‘ymaslik, shukronalik bilan hayot kechirish bo‘yicha targ‘ibot ishlari yuzasidanxududlarda mahalliy Kengashlar, jamoatchilik vakillari, mahalla raislari, nuroniylar bilan birgalikda ortiqcha hashamat va dabdabaga chek qo‘yishni nazoratga olib, aholi
orasida targ‘ibot tadbirlarini axoliga keng ko‘lamda tushuntirish ishlari olib borilmoqda. Shuningdek 2025 yil 15 may kuni Davlat rahbari Mirziyoev Shavkat Miromonovich boshchiligida “Maktab ta’limi tizimidagi islohotlar samaradorligini yanada oshirish hamda kelgusidagi ustuvor vazifalar”ga bag‘ishlangan videoselektor yig‘ilishida belgilab berilgan ustuvor vazifalar, yoshlarga yaratilayotgan sharoitlar haqida targ‘ibot va tushuntirish ishlarini berildi.