Tibbiyot muassasalarini o‘rganish
Joriy yilning 7-may kuni O'zbekiston Respublikasi Prezidendti Shavkat Mirziyoev raisligida ''Tibbiyotning birlamchi bo'g'ini va ixtisoslashgan muassalarda xizmatlar sifatini yanada oshirish. Dori vositalari iste'molini tartibga solish hamda tibbiy ta'limni takomillashtirish bo'yicha ustuvor vazifalar'' yuzasidan o'tkazilgan vidioselektor yig'ilishida sog'liqni saqlash tizimini tubdan isloh qilishga qaratilgan ''TIBBIYOTDA 90 KUNLIK O'ZGARISHLAR '' dasturini amalga oshirish boshlandi. Shu o'zgarishlar yuzasidan T.Eshboev, xalq deputatlari Navbahor tumani Kengashi deputatlari Z.Qudratov va S.Xudayarovalar tamonidan Navbahor Tuman Tibbiyot birlashmasiga qarashli Ko'p tarmoqli poliklinika xamda Oq oltin oilaviy shifokorlik punkti, 7 - Oilaviy poliklinika, 8 - Oilaviy poliklinikalarda Dolzarb 90 kunlik doirasida amalga oshirilayotgan ishlar o‘rganildi.