Xalq deputatlari Zomin tuman Kengashining navbatdagi sessiyasida O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2026-yil 30-yanvardagi PQ–35-sonli qarori muhokama qilindi. Mazkur qarorda belgilangan vazifalarning tumanda o‘z vaqtida va sifatli ijrosini ta’minlash masalalariga alohida e’tibor qaratildi.
Sessiya davomida tumanning ijtimoiy-iqtisodiy rivojlanishi, aholi bandligini ta’minlash, infratuzilmani yaxshilash, tadbirkorlikni qo‘llab-quvvatlash hamda aholi turmush darajasini oshirishga qaratilgan aniq chora-tadbirlar belgilab olindi.
Shuningdek, mutasaddi tashkilot va idoralar rahbarlarining hisobotlari tinglanib, ularning zimmasiga aniq vazifalar yuklatildi.
Deputat sifatida bu borada xalq manfaatlarini ustuvor qo‘ygan holda ochiqlik, shaffoflik va javobgarlik prinsiplariga qat’iy amal qilinishi muhimdir.