O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senati Kengashining 2024-yil 4-apreldagi “Mahallalardagi muammolarni hal etishda xalq deputatlari mahalliy Kengashlari deputatlari va senatorlarning “Mahalla yettiligi” bilan o‘zaro hamkorligini yo‘lga qo‘yish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi KQ-706-IV-sonli qarori ijrosini ta'minlash maqsadida Xalq deputatlari Parkent tuman Kengashiga 7-Xisorak saylov okrugidan saylangan deputat Mannonov Abduzarif Abduraufovich oʻzi saylangan okrugdagi “Chinorbuloq” mahallalasida bo‘lib, “Kambag‘allikdan farovonlik sari” dasturini amalga oshirishda “mahalla yettiligi” tomonidan amalga oshirilayotgan ishlar, xususan
mahalladagi hokim yordamchisining axoli bandligi masalasida bajargan ishlari bilan yaqindan tanishdi. Oʻrganishlar jarayonida hokim yordamchisining tashabbusi bilan mahallada fuqarolarga tadbirkorlik va xizmat koʻrsatish sohasida 870 million soʻm kredit olinishiga erishilgan.Shuningdek 59 nafar ishsiz fuqarolar doimiy ishga joylashtirilgan.Tadbir davomida “mahalla yettiligi” tavsiyasi asosida ajratilgan kredit mablagʻlari hisobidan hududda tashkil etilgan loyihalar deputat A.Mannonov hamda hokim yordamchisi B.To‘ychiyevlar tomonidan oilaviy tadbirkorlikni yo‘lga qo‘ygan xonadonlar va tadbirkorlik sub`yektlari bevosita joyiga chiqib nazorat-taxlil sifatida o‘rganib chiqildi.