“Mahalla yettiligi” bilan o‘zaro hamkorlik
Bugun xalq deputatlari Termiz shahar Kengashi deputai D.Normuradova O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senatining Kengashining “Hududlarni rivojlantirish hamda aholi muammolarini hal etishda mahalliy Kengashlar deputatlari va senatorlarning “Mahalla yettiligi” bilan o‘zaro hamkorligini yanada kuchaytirish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi 2025-yil 14-yanvarda qabul qilingan KQ-35-sonli qarorining ijrosini ta’minlash maqsadida shaharning “Turon” mahalla fuqarolar yig‘inida sayyor uchrashuvini o‘tkazdi.
Qabul davomida fuqarolarning uy-joy, kommunal xizmat ko‘rastish, tadbirkorlik faoliyati, moddiy yordam berish va mahallani obod qilish masalalari yuzasidan murojaatlari tinglanib, huquqiy maslahatlar berildi va ayrim murojaatlar bo‘yicha tegishli tashkilotlarga deputatlik so'rovi bilan chiqish belgilandi.