CHINOZ TUMANI. DEPUTAT VA SAYLOVCHILAR BILAN UCHRASHUV
⚡️Chinoz tumani Kengashi deputati Davron Teshaboyev o'z saylovchilari bilan Yollama qishlog'i Chinmasjid mahallasida joylashgan 18-sonli umumta'lim maktabi majlislar zalida uchrashuv o‘tkazdi. Ushbu uchrashuvda deputat fuqarolarning murojaatlarini tinglab, mahalladegi mavjud muammolarni muhokama qilishdi. Deputat joriy yil davomida amalga oshirgan faoliyatlari to‘g‘risida axborot berdi.
⚡️ Deputat, mahallalardagi muammolarni hal etish borasida, O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senati Kengashining “Hududlarni rivojlantirish hamda aholi muammolarini hal etishda mahalliy Kengashlar deputatlari va senatorlar bilan o‘zaro hamkorligini yanada kuchaytirish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi Qaroriga muvofiq, mahalla bilan yaqindan hamkorlik qilishlari zarurligini ta'kidladi.
⚡️Bu kabi uchrashuvlar deputat va saylovchilar o‘rtasida bevosita muloqot va hamkorlikni mustahkamlashga, hamda mahallalardagi dolzarb muammolarni samarali hal etishga katta yordam beradi.