“Kambag‘allikdan farovonlik sari”
Sariosiyo tumanida targ‘ibot tadbirlari davom etmoqda
📍 O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2024-yil 25-noyabrdagi ““Kambag‘allikdan farovonlik sari” dasturini amalga oshirishga faol nuroniylarni jalb etish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi PQ-405-sonli hamda Vazirlar Mahkamasining 2024-yil 27-dekabrdagi “Faol nuroniylarni kambag‘al oilalarga biriktirish hamda mahallada sog‘lom turmush tarzi va ijtimoiy-ma’naviy muhitni shakllantirishga jalb etish tartibi to‘g‘risidagi nizomini tasdiqlash haqida”gi 892-sonli qarorlari ijrosini ta'minlash maqsadida tumanning Bog‘iobod va Gulobod mahallalarida xalq deputatlari tuman Kengashi deputati S.Qosimov va faol nuroniylar, mahalla faollari hamda aholi vakillari bilan targ‘ibot tadbirlar o‘tkazildi.
📌 Uchrashuvlar davomida mas’ullarga o‘zlariga biriktirilgan oilalar bilan ishlashda qaysi jihatlarga e’tibor berish kerakligi haqida tegishli ko‘rsatma va tavsiyalar berildi.