Mahalla raisi hamda deputatlar tomonidan tumandagi 42-sonli ixtisoslashtirilgan davlat umumta’lim maktabining sport zali holati o‘rganildi.
📍Mahalla raisi hamda deputatlar tomonidan tumandagi 42-sonli ixtisoslashtirilgan davlat umumta’lim maktabining sport zali holati o‘rganildi.
🖋O‘rganish jarayonida sport zalining moddiy-texnik bazasi, mavjud sport anjomlari, o‘quvchilar uchun yaratilgan sharoitlar hamda xavfsizlik talablari holati ko‘zdan kechirildi.
✅Shuningdek, sport mashg‘ulotlarini samarali tashkil etish, yoshlarning jismoniy faolligini oshirish va sog‘lom turmush tarzini targ‘ib qilish masalalariga alohida e’tibor qaratildi.
❗️Mazkur o‘rganishlar kelgusida ta’lim muassasasida sport infratuzilmasini yanada yaxshilash, o‘quvchilarning bo‘sh vaqtini mazmunli tashkil etishga xizmat qilishi ta’kidlandi.