DEPUTATLIK NAZORATI TADBIRLARI O‘TKAZILDI
Tuman hokimi Mavlyanov Otabek Rustamovich hamda Xalq deputatlari Oltinsoy tuman Kengashi raisi, deputat Turdiyev Akrom Abdimuratovich tomonidan “Jobu” mahallasida joylarga chiqib o‘rganish ishlari olib borildi.
O‘rganish jarayonida mahalladagi tomorqa yerlarini sug‘orish tizimining texnik holati atroflicha tahlil qilinib, mavjud muammolar hamda ularning kelib chiqish sabablari batafsil o‘rganildi. Suv ta’minoti barqarorligini ta’minlash infratuzilmani yaxshilash va aholiga qulay sharoit yaratish masalalariga alohida e’tibor qaratildi.
Deputatlik nazorati davomida aniqlangan kamchilik va muammolar yuzasidan tegishli xulosa va takliflar ishlab chiqildi hamda ularni bartaraf etish bo‘yicha mas’ul tashkilotlarga belgilangan tartibda taqdim etildi. Mazkur masalalar ijrosi ustidan nazorat o‘rnatilishi ta’kidlandi.