PQ–35-sonli qaror doirasida tushuntirish va targ‘ibot ishlari amalga oshirilmoqda
Xalq deputatlari Gʻallaorol tuman Kengashi A.Xazratqulov "Marjonbuloq" oltin konida 2026–2027 yillarda Jizzax viloyatini ijtimoiy-iqtisodiy rivojlantirishni jadallashtirish bo‘yicha qo‘shimcha chora-tadbirlar to‘g‘risidagi PQ-35 sonli qarorida tumanda ko‘zda tutilgan konchilik yo‘nalishidagi loyihalar Avliyo konidagi 11 tonna oltin resursiga ega istiqbolli maydonga investorlarni jalb qilish, Gʻallaorol tumanidagi maxsus sanoat zonasi faoliyati samaradorligini oshirish, “Qo‘ytosh” SHFY xududida "O‘zbekiston texnologik metallar kombinati" AJ tomonidan quvvati 774 ming tonna bo‘lgan volfram texnogen chiqindilarini qayta ishlash loyihasini amalga oshirish, Xitoy Xalq Respublikasi investorlari “Wo Da Shi Ye” MCHJ XK tomonidan tumanning “Qo‘ytosh” SHFY xududida joylashgan volfram konini o‘zlashtirish va qayta ishlab chiqarish loyihasini amalga oshirish, Tumanda umumiy qiymati 302,5 mln dollar bo‘lgan 6 ta sanoat loyihalarini amalga oshirish kabi loyihalar tuman sanoatida tub burilishi bo‘lishini ta’kidlab o‘tdi.