📌 Prezident Murojaatnomasi — taraqqiyotimiz yo‘l xaritasi
Xalq deputatlari Ishtixon tumani Kengashi deputati E.Abdusalomov tomonidan Zartepa va Yangiravot mahallalari fuqarolari bilan uchrashuv o‘tkazilib, unda O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Murojaatnomasida belgilab berilgan ustuvor vazifalar mazmun-mohiyati keng tushuntirildi. 🇺🇿
Uchrashuv davomida Murojaatnomada ilgari surilgan ijtimoiy-iqtisodiy islohotlar, aholi farovonligini oshirish, bandlikni ta’minlash, ta’lim va sog‘liqni saqlash sohalarini rivojlantirish 🏥📚, shuningdek, mahallalardagi muammolarni hal etishga qaratilgan vazifalar muhokama qilindi.
Deputat tomonidan Murojaatnomada belgilangan maqsad va vazifalarni joylarda samarali amalga oshirish, aholining ijtimoiy faolligini oshirish 👥 hamda fuqarolar bilan ochiq muloqotni yanada kuchaytirish muhimligi ta’kidlandi. 🤝
Mazkur uchrashuv fuqarolarning Murojaatnoma mazmuni bo‘yicha bilimlarini oshirish va islohotlarga daxldorlik hissini kuchaytirishga xizmat qildi. ✅