Deputat va yoshlar uchrashuvi
O‘zbekiston fransuz boksi “Savat” assotsiatsiyasining Toshkent viloyati bo‘linmasi prezidenti, Xalq deputatlari Parkent tuman Kengashi deputati, xalqaro toifadagi sport ustasi Abdullayev Abdulatif Abdumavlon o‘g`li hamda Osiyo Savat Konfederatsiyasi prezidenti, Xalqaro Savat federatsiyasi bosh kotibi va xalqaro toifadagi trener hamkorligida tumanimizda xalqaro seminar tashkil etildi. Mazkur tadbirning asosiy maqsadi-Toshkent viloyatida fransuz boksi “Savat” sport turi bo‘yicha tumanda shug`ullanib kelayotgan yosh sportchilarning malakasini oshirish, ularni har tomonlama iqtidorlarini namoyon etishiga ko‘maklashish hamda ularni kelgusida xalqaro darajadagi trener sifatida tayyorlashdan iborat. Seminar yakunida ishtirok etgan va imtihondan muvaffaqiyatli o‘tgan sportchilarga xalqaro trenerlik sertifikatlari taqdim etildi.Ushbu seminarda 25 nafarga yaqin yosh sportchilar ishtirok etishdi.