Xalq deputatlari Oqoltin tumani Kengashining mahalliy budjet, tadbirkorlikni rivojlantirish va iqtisodiy islohotlar masalalari bo‘yicha doimiy komissiya yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi
Xalq deputatlari Oqoltin tumani Kengashining mahalliy budjet, tadbirkorlikni rivojlantirish va iqtisodiy islohotlar masalalari bo‘yicha doimiy komissiya yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi.
📑 Yig'ilish kun tartibida:
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2024-yil 20-dekabrdagi “Hududlarda yuqori iqtisodiy o‘sish va aholi bandligini ta’minlashning yangi tizimini yo‘lga qo‘yish hamda bu borada mahalliy hokimliklarning roli va mas’uliyatini oshirish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi PF-223-sonli Farmonining 2025-yil III choragidagi ijrosi to‘g‘risida.
“Atrof-muhitni asrash va „yashil“ iqtisodiyot” yili davlat dasturi hamda O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2023-yil 11-sentyabrdagi “Oʻzbekiston — 2030”
strategiyasi toʻgʻrisida”gi PF-158-sonli Farmonida belgilangan maqsadlar ijrosini ta’minlash maqsadida 2025-yilda qayta tiklanuvchi energiyadan foydalanish samaradorligini oshirish bo‘yicha tumanda olib borilayotgan ishlar to‘g‘risida.
Tuman mahalliy budjetining 2025-yil III chorak daromadlar rejasining orttirib bajarilgan qismi hisobidan mablag‘ ajratish to‘g‘risida.
“Infratuzilma va ijtimoiy barqarorlik” jamg‘armasidan mablag‘ ajratish to‘g‘risida.