Xalq deputatlari Gʻallaorol tuman Kengashi deputati G. Tugilova ziyolilar bilan uchrashuv o‘tkazdi
Deputat 2 - dekabr kuni Prezident Shavkat Miromonovich Mirziyoyev Jizzax viloyatiga tashrif buyurib, xalq deputatlari viloyat Kengashining navbatdan tashqari sessiyasida faollar oldiga qo‘ygan vazifalar, viloyat ahli jumladan tuman aholisiga kelgusi yilda taqdim etiladigan imkoniyatlar, yangi loyihalar va dasturlar, imtiyozlar haqida so‘z yuritdi. U so‘zida  Jizzax politexnika institutining Muhandislik maktabida har yili 300 nafar viloyat yoshlari dual ta’lim asosida zamonaviy muhandis bo‘lib chiqishi, avtosanoat uchun, balki elektrotexnika, transport, qurilish, sun’iy intellekt bo‘yicha mutaxassislar tayyorlash ham yo‘lga qo‘yilishi ta’kidlandi. 8-Sarbozor saylov okrugi deputati G.Tugilova yil davomidagi faoliyati bo‘yicha hisobot berdi. Takliflar yozib olinib ijro jarayoniga yo‘naltirildi. Tadbirda Kengash kotibiyati mudiri B. Qorajonov ishtirok etdi.