Jomboy tumanida Oliy Majlis Senati vakillari tashrifi bo‘lib o‘tmoqda
O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senatining Agrar, suv xo‘jaligi masalalari va ekologiya qo‘mitasi raisi Tuychiyev Anvar Mirzaaxmedovich hamda Senatning Fan, ta’lim va sog‘liqni saqlash masalalari qo‘mitasi raisi Abdullayev Bahrom Ismoilovichlar boshchiligidagi ishchi guruh Jomboy tumaniga ishchi tashrif amalga oshirdi. Mazkur tashrif doirasida ularga Xalq deputatlari Samarqand viloyat Kengashi raisi Negmatov Shuxrat Xudoyberdiyevich hamrohlik qildi.
Ishchi guruh a’zolari Xalq deputatlari Jomboy tuman Kengashi faoliyatini ko‘zdan kechirdilar. Kengash deputatlari va xodimlari uchun yaratilgan zamonaviy sharoitlar, axborot-kommunikatsiya texnologiyalari bilan jihozlangan xonalar hamda murojaatlar bilan ishlash tizimi atroflicha o‘rganildi. Deputatlarning masalalarni o‘rganish, tahlil qilish va nazorat faoliyatini samarali tashkil etish uchun yetarli sharoitlar mavjudligi qayd etildi.