I. Халқ депутатлари Косонсой тумани Кенгашининг “Ижтимоий соҳа, ёшлар сиёсати, маданият ва спорт масалалари бўйича” бўйича доимий комиссияси янги таркиби йиғилиши бўлиб ўтди
Косонсой тумани ИИБ бошлиғи 3-сектор рахбари Р.Р.Каримов ҳамда Халқ депутатлари Косонсой туман Кенгаши котибияти мудирининг навбатдаги сайёр қабули бўлиб ўтди.
Xalq deputatlari Xiva shahar Kengashi
Xalq deputatlari Xiva shahar Kengashi deputatlari shahar aholisining farovon hayotini ta’minlash va atrof-muhitni yanada obod qilish maqsadida PF-18 Farmoni ijrosini samarali tashkil etishga katta hissa qo‘shmoqda. Ushbu ezgu tashabbus doirasida deputatlar xalq bilan hamjihatlikda keng ko‘lamli obodonlashtirish ishlarini amalga oshirib, shahar ko‘chalari, xiyobonlari va jamoat joylarini yanada go‘zal va ozoda qilishga o‘z mehnatlarini bag‘ishlamoqda.
Fuqarolar bilan yelkadosh bo‘lib, fidokorona mehnat qilayotgan deputatlarimizning sa’y-harakatlari natijasida Xiva shahri yanada yasharib, obod va fayzli maskanga aylanmoqda. Bu ishlar shahar aholisi va mehmonlari uchun qulay shart-sharoit yaratib, ularning hayot sifatini oshirishga xizmat qiladi.
Obodlik va farovonlik sari olib borilayotgan bunday ezgu tashabbuslarning bardavom bo‘lishini tilab, ushbu xayrli ishga o‘z hissasini qo‘shayotgan barchaga chuqur minnatdorlik bildiramiz!
Xiva shahrining zamonaviy qiyofasini shakllantirish va aholi bilan hamjixatlikda qulay sharoitlar yaratish yo‘lidagi sa’y-harakatlar davom etmoqda.📣
Ishtirok etganlardan: Mahalliy budjet tadbirkorlikni rivojlantirish va iqtisodiy isloxotlar masalalar bo'yicha doimiy komissiyasi raisi R.Erniyazov va a'zolari ,N.Xasanov, R.Karimov, S.Ruzmetovalar
Ijtimoiy soxa yoshlar siyosati madaniyat va sport masalalari bo'yicha doimiy komissiyasi raisi Z.Abdullayeva va a'zolari I.Ibadullayev, S.Nurjannova, J.Salayevlar
Korrupsiyaga qarshi kurashish va xavfsizlik masalalari bo'yichcha doimiy komissiyasi a'zolari P.Matkarimov, M.Maxmudovlar
Reglament va deputatlik odob-axloqi masalalari bo‘yicha doimiy komissiyasi raisi Sh.Allaberganova va a’zolaridan S.Aliqulova