🔰 3 dekabr - Xalqaro nogironlar kuni
I. Халқ депутатлари Косонсой тумани Кенгашининг “Ижтимоий соҳа, ёшлар сиёсати, маданият ва спорт масалалари бўйича” бўйича доимий комиссияси янги таркиби йиғилиши бўлиб ўтди
Косонсой тумани ИИБ бошлиғи 3-сектор рахбари Р.Р.Каримов ҳамда Халқ депутатлари Косонсой туман Кенгаши котибияти мудирининг навбатдаги сайёр қабули бўлиб ўтди.
KAMBAGʻALLIKDAN - FARAVONLIK SARI!
✅Joriy yilning 25-noyabr kuni Prezident Shavkat Mirziyoyev tomonidan "«Kambag‘allikdan farovonlik sari» dasturini amalga oshirishga faol nuroniylarni jalb etish chora-tadbirlari to‘g‘risida" gi PQ-405-sonli qarori imzolandi.
⤵️Qarorga ko‘ra hozirda "Nuroniy" jamg‘armasi Uchquduq tuman bo‘limi tomonidan tuman mahalla va ovul fuqarolar yig‘inlarida kambag‘al oilalarga biriktirish uchun nuroniylarni tanlab olib, ro‘yxatini shakllantirish ishlari olib borilmoqda.
↩️Uchquduq tuman "Nuroniy" jamg‘armasi raisi, xalq deputatlari tuman Kengashi deputati I.Rahimov tashabbusi bilan tumandagi "Do‘stlik" , "Mustaqillik" , "Aytim" mahalla fuqarolar yig‘inlarida mexnat faoliyatini yuritib kelayotgan "mahalla yettiligi" hamda "Keksalar maslahati" guruhi rahbarlari ishtirokida kambag‘al oilalarga biriktirish uchun tanlab olingan nuroniylar bilan targ‘ibot tadbiri o‘tkazildi.