🔰 3 dekabr - Xalqaro nogironlar kuni
I. Халқ депутатлари Косонсой тумани Кенгашининг “Ижтимоий соҳа, ёшлар сиёсати, маданият ва спорт масалалари бўйича” бўйича доимий комиссияси янги таркиби йиғилиши бўлиб ўтди
Косонсой тумани ИИБ бошлиғи 3-сектор рахбари Р.Р.Каримов ҳамда Халқ депутатлари Косонсой туман Кенгаши котибияти мудирининг навбатдаги сайёр қабули бўлиб ўтди.
Xalq deputatlar Sardoba tumani Kengashi kotibiyati va tuman deputatlariga Xalq deputatlar Sirdaryo viloyati Kengashi kotibiyati mudiri A.Abduraxmanov, bosh mutaxassislar M.Turdimuxammatov, Sh.Nurmatov, Sh.Tursunqulovlar o‘quv-seminar tashkil etildi.
Xalq deputatlar Sardoba tumani Kengashi kotibiyati va tuman deputatlariga Xalq deputatlar Sirdaryo viloyati Kengashi kotibiyati mudiri A.Abduraxmanov, bosh mutaxassislar M.Turdimuxammatov, Sh.Nurmatov, Sh.Tursunqulovlar deputatlarga O‘zbekiston Respublikasi Konstitutsiyasi, “Mahalliy davlat hokimiyati to‘g‘risida” hamda “Xalq deputatlari viloyat, tuman va shahar Kengashlari deputatlari maqomi to‘g‘risida”gi qonunlar, muhtaram Prezidentimizning 2024-yil 2-fevraldagi “Mahalliy davlat hokimiyati vakillik organlarining faoliyati samaradorligini yanada oshirish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi 28-sonli Farmonlari hamda yangi saylangan O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senatining 1-yalpi majlisidagi ma’ruzalarining mazmun-mohiyati bo'yicha o‘quv-seminar tashkil etildi.