Xalq deputatlari Termiz tuman Kengashi deputatlari A.Abdullayev va G.Baxramovalar Tuman hududlarda infratuzilmani rivojlantirish va ko‘chalarni obodonlashtirish borasida olib borilayotgan ishlarni aholiga keng targ‘ib qilmoqda. Shu maqsadda mahallalarda aholi bilan uchrashuvlar, davra suhbatlari va axborot targ‘ibot tadbirlari tashkil etilib, fuqarolarga amalga oshirilayotgan ta’mirlash, piyodalar yo‘laklarini tartibga keltirish, tungi yoritish tizimlarini o‘rnatish va ko‘kalamzorlashtirish ishlari haqida batafsil ma’lumot berilmoqda.
Targ‘ibot orqali aholining bu jarayonlarda ishtirokini rag‘batlantirish, ularning taklif va murojaatlarini o‘rganish hamda hududlarni yanada obod va qulay qilishga qo‘shilayotgan hissalarni namoyish etish maqsad qilinadi. Shu tariqa, deputatlar faoliyati nafaqat infratuzilmani yaxshilashga, balki jamoatchilik ishonchi va ekologik madaniyatni oshirishga ham xizmat qilayotgani targ‘ib qilinadi.
Har bir toza, obod ko‘cha – sog‘lom va baxtli jamiyatning poydevori!”