Xalq deputatlari tuman Kengashining navbatdagi yigirma to‘rtinchi sessiyasi bo‘lib o‘tdi. Unda xalq deputatlari tuman Kengashi deputatlari, tuman hokimining o‘rinbosarlari, kun tartibidagi masalalarga aloqador davlat va jamoat tashkilotlari vakillari ishtirok etdi.
Sessiya ishida O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2024-yil 16-dekabrdagi PQ-440-son qarori shuningdek, bu bo‘yicha
Farg‘ona viloyati hokimining 2024-yil 26-dekabrdagi 691-11-0-Q/24-son qarorining
ijrosi yuzasidan 2025-yilning o‘tgan dekabr oyi davomida tumanda amalga oshirilgan ishlar to‘g‘risida;
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2025-yil 3-yanvardagi “2025-yilda respublika mahallalarida xavfsiz muhitni yaratish va huquqbuzarliklarning barvaqt oldini olish tizimi samaradorligini yanada oshirish bo‘yicha chora-tadbirlar to‘g‘risida”gi PQ-1-son qarori ijrosini ta’minlash borasida 2025-yilning to‘rtinchi choragi davomida Uchko‘prik tumanida olib borilgan ishlar yuzasidan tuman prokurori O‘.Yo‘lchiyevning axboroti to‘g‘risida;
tumanda 2025-yilning o‘tgan to‘rtinchi choragida fuqarolarning huquq va erkinliklarini himoya qilish, jamoat tartibini saqlash, jamoat xavfsizligini va yo‘l harakati xavfsizligini ta’minlash, huquqbuzarliklar profilaktikasi, ularning sabablarini va sodir etilishiga imkon berayotgan shart-sharoitlarni aniqlash hamda bartaraf etish, shuningdek tuman Ichki ishlar bo‘limi faoliyatini takomillashtirish va ish samaradorligini oshirish borasida amalga oshirilgan ishlar yuzasidan tuman Ichki ishlar bo‘limining hisoboti haqida;
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2024 yil 24-maydagi “Ma’muriy islohotlar doirasida adliya organlari va muassasalarining mas’uliyatini yanada oshirish hamda ixcham boshqaruv tizimini shakllantirish to‘g‘risida”gi PF-80-son Farmoni ijrosi yuzasidan tumanda 2025-yilning o‘tgan davri mobaynida amalga oshirilgan ishlar to‘g‘risida;
tumanda 2025-yilning to‘rtinchi choragi yakunlari yuzasidan jamoatchilik fikri asosida shakllantirilgan tadbirlarni moliyalashtirishga yo‘naltirilgan mablag‘larning hisoboti to‘g‘risida;
tumanda 2025-yilning to‘rtinchi choragi davomida jismoniy va yuridik shaxslarning murojaatlari bilan ishlash holati hamda ijro intizomiga amal qilinishi haqidagi va boshqa masalalar ko‘rib chiqildi.
Sessiya yakunida ko‘rib chiqilgan masalalar yuzasidan xalq deputatlari tuman Kengashining tegishli qarorlari qabul qilindi.