Chinoz tumani. Deputat Elyorjon Saidovning tashabbusi amalga oshdi
Deputat Elyorjon Saidovning tashabbusi amalga oshdi
🔰Xalq deputatlari Chinoz tumani Kengashi deputatlari Elyorjon Saidov tomonidan "Tashabbusli byudjet" loyihasining 2-mavsumida tumandagi “Xo‘ja” mahallasi hududidagi ko‘chalarni asfaltlashtirish, piyodalar yo‘lakcha qurish hamda lotok yotkizish tashabbusi kiritilgan edi. Ovoz berish natijasiga ko‘ra ushbu tashabbus loyihasi g‘olib deb topilgan bo‘lib, Xalq deputatlari Chinoz tumani Kengashi qarori bilan “Tashabbusli byudjet” jamg‘armasidan loyihani amalga oshirish tegishli mablag‘ uchun yo‘naltirildi.
✅Deputat va mahalla faollari bilan birgalikda mahalladagi yo‘llarni ta’mirlash va asfalt yotkizish ishlari muntazam nazorat qilib borildi. Natijada loyihani amalga oshirish uchun o‘tkazilgan elektron tanlovda g‘olib deb topilgan qurilish-pudrat tashkiloti tomonidan “Xo‘ja” mahallasidagi 8 ta ko‘chalarga 2,6 km uzunlikdagi asfalt qoplamasi yotkizildi.
♻️Mazkur amalga oshirilgan ijobiy ishlar mahalla farovonli, piyodalar va transport vositalarining ko‘chalarda xavfsiz, ravon harakatlanishi uchun xizmat qiladi.