Prezidentning Jizzaxga tashrifi viloyat hayotiga yangi nafas olib keldi. Tashrif davomida ko‘rilgan loyihalar, boshlangan bunyodkorlik ishlari va aholiga yaratilayotgan sharoitlar Jizzaxning ertangi kuniga ishonch uyg‘otadi. Yangi yo‘llar, qulay infratuzilma, zamonaviy xizmatlar — bularning barchasi hududda yashovchilar uchun yanada yaxshi sharoit yaratishga xizmat qiladi. Qishloq xo‘jaligida qo‘llanilayotgan zamonaviy texnologiyalar, taqdim etilayotgan imkoniyatlar esa dehqonlar va fermerlar mehnatini yengillashtirib, hosildorlikni oshirishga yordam beradi. Tashrif davomida e’tibor qaratilgan har bir loyiha — Jizzaxning ravnaqi, aholining farovon hayotini ta’minlashga qaratilgan amaliy qadamlardir. Ushbu tashrif viloyatning kelajakdagi rivoji uchun yangi bosqichni boshlab berdi, desak mubolag‘a bo‘lmaydi.