Navbatdagi sayyor qabul o‘tkazildi.
🟢Bugun 12-avgust kuni Xalq deputatlari Bo‘stonliq tumani Kengashi deputati F. Axmedov tomonidan  “Sijjak" MFY hududida aholi muammolarini yechish, murojaatlarini o‘rganish va ularga har tomonlama ko‘mak berish maqsadida navbatdagi sayyor qabul tashkil etildi.
🟢Ochiq va samimiy ruhda o‘tgan uchrashuvda fuqarolar tadbirkorlik faoliyatini boshlashda amaliy yordam berish, tungi yoritgich chiroqlarini o‘rnatish, uy-joy kadastr hujjatlarini rasmiylashtirish, moddiy yordam hamda kommunal xizmatlar bilan bog‘liq muаmmolar yuzasidan murojaat qildilar.
🟢Shu bilan birga, O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2025-yil 21-apreldagi PF-71-son Farmoni ijrosini ta’minlash maqsadida saylovchilarga korrupsiyaning oldini olish, isrofgarchilikka chek qo‘yish, turli maraka va tantanali tadbirlarni ixcham va maqsadli o‘tkazish zarurligini alohida ta’kidlandi.
🟢Murojaatlar yuzasidan ayrim masalalar joyida hal etilib, qolganlariga qonun doirasida tushuntirish ishlari olib borildi. Ijrosi ma’lum muddat va qo‘shimcha o‘rganish talab qiladigan murojaatlar mas’ullarga yo‘naltirildi.