Tozalik va ozodalik – farovon hayot garovi
Xalq deputatlari Payariq tumani Kengashi 22-saylov okrugi deputati Xusniya Raxmonova tomonidan mahallalarda hamda ta’lim muassasalarida tozalik va ozodalik masalalariga bag‘ishlangan targ‘ibot-tashviqot ishlari olib borildi.
Uchrashuvlar davomida deputat hududlarni obodonlashtirish, atrof-muhitni toza saqlash va chiqindilarni to‘g‘ri tashlash madaniyatini oshirish zarurligini ta’kidladi. Shuningdek, fuqarolardan har bir kishi o‘z uyi, mahallasi va ish joyida ozodalikni saqlashga mas’ul ekanligini eslatib o‘tdi.
Deputat Хusniya Raxmonova ta’lim muassasalarida ham bo‘lib, o‘qituvchilar va texnik xodimlar bilan uchrashdi. U o‘quv maskanlarida tozalikni ta’minlash, gigiyena qoidalariga amal qilish hamda o‘quvchilarga bu borada ibrat ko‘rsatish muhimligini tushuntirdi.
Mazkur targ‘ibot ishlari aholining ekologik madaniyatini yuksaltirish, tumanimizda ozodalik va obodonlikni ta’minlashga xizmat qilmoqda.