2025-yil 24-oktabr kuni Xalq deputatlari Samarqand shahar Kengashining navbatdagi yigirmanchi sessiya oldi doimiy komissiya yig'ilishi bo‘lib o‘tdi.
USHBU DOIMIY KOMISSIYA YIG'ILISHIDA QUYIDAGI MASALALAR KO'RIB CHIQILDI:
1️⃣ Samarqand shahar prokurori B. Normatovning — shaharda qonuniylikni mustahkamlash, fuqarolarning huquq va erkinliklarini muhofaza qilish, jinoyatchilik va huquqbuzarliklarning oldini olish borasida 2025-yilning 3-choragida amalga oshirilgan ishlar yuzasidan axboroti.
2️⃣ Ichki ishlar organlari faoliyatini muvofiqlashtirish boshqarmasi boshlig‘i A. Sulaymonovning — 2025-yil 3-chorak yakuni bilan amalga oshirilgan ishlari to‘g‘risidagi hisoboti.
3️⃣ Sanitariya-epidemiologik osoyishtalik va jamoat salomatligi bo‘limi boshlig‘i B. Mingboyevning — 2025-yil 1-yarim yillik yakuni bilan amalga oshirilgan ishlari yuzasidan hisoboti.
4️⃣ Samarqand shahrida aholining ijtimoiy ehtiyojmand toifalarini 2026-yilda ishga joylashtirish uchun ish o‘rinlarining eng kam sonini belgilash va zaxiraga qo‘yish masalasi.
5️⃣ Shahar mahalliy budjetining qo‘shimcha manbalaridan foydalanish to‘g‘risidagi masala.
6️⃣ “Yoshlar daftari” orqali yoshlar muammolarini tizimli hal etish va ijtimoiy qo‘llab-quvvatlash bo‘yicha olib borilayotgan chora-tadbirlar to'g'risidagi masala.
📌 Doimiy komissiyada hisobotlar tinglanib, Xalq deputatlari shahar kengashining navbatdagi yigirmanchi sessiyasiga kiritilishi kelishib olindi va tegishli taklif va tavsiyalar ishlab chiqildi, mas’ul tashkilotlarga topshiriqlar berildi.