Tumanda faoliyat yuritayotgan yirik restoran, to‘yxona va kafe egalari bilan suhbat tashkil etildi
🔹O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2025-yil 21-apreldagi PF-71-son Farmoniga asosan xalq deputatlari Bo‘stonliq tumani Kengashi deputatlari M.Ashurov va J.Sadirov tomonlaridan targ‘ibot-tashviqot ishlari o‘tkazildi.
🔹Uchrashuvda tuman Ma’naviyat va ma’rifat bo‘limi boshlig‘i F.Fayzulloyeva, hudud imomi M.Shaxodjayev, Yoshlar agentligi tuman bo‘limi mutaxassisi M.Yaminovalar ishtirok etdilar. Tadbirda O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi Kengаshi hamda Oliy Majlis Senati Kengashining 2019-yil 14-sentyabrdagi 2736-III/KQ-592-III-sonli qo‘shma qarori mazmun-mohiyati tushuntirildi.
🔹Tumanda faoliyat olib borayotgan restoran, to‘yxona va kafe egalari bilan bo‘lib o‘tadigan to‘y-hashamlarni ixchamlashtirish, isrofgarchilikni oldini olish, dabdababozlikka chek qo‘yish bo‘yicha amaliy ishlarda hamkorlik masalasi ko‘rib chiqildi.