DEPUTAT MAHALLADAGI MUAMOLARNI O‘RGANDI
Xalq deputatlari Sariosiyo tumani Kengashi deputati M.Azizqulov tumandagi "Marjona" mahallasida O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senatining Kengashining 2025-yil 14-yanvardagi “Hududlarni rivojlantirish hamda aholi muammolarini hal etishda mahalliy Kengashlar deputatlari va senatorlarning “Mahalla yettiligi” bilan o‘zaro hamkorligini yanada kuchaytirish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi qabul qilingan KQ-35-sonli qarori ijrosi yuzasidan amalga oshirilgan ishlar yuzasidan mahalla yettiligi faoliyati bilan yaqindan tanishdi.
O‘rganish davomida mahalladagi ijtimoiy-ma'naviy muhit barqarorlashtirish, aholi bandligini ta'minlash, kommunal xizmatlar holatini yaxshilash va nogironligi mavjud shaxslarga davlat tomonidan beriladigan imtiyozlarni to‘g‘ri qo‘llanishi yuzasidan mas’ullar bilan suhbat o‘tkazildi.