Oʻzbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senatining Mudofaa va xavfsizlik masalalari boʻyicha qoʻmita raisi Burxonov Kutbidin Nukritdinovich, Xalq deputatlari Andijon viloyati va shahar-tuman Kengashlari deputatlari ishtirokida joriy yilning 5-6-fevral kunlari Oʻzbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senatining 13-yalpi majlisida jamiyat hayotining barcha sohalari huquqiy asoslarini mustahkamlashga va mamlakatda amalga oshirilayotgan keng koʻlamli islohotlar samaradorligini oshirishga, xalqaro hamkorlikni rivojlantirishga qaratilgan 17 ta masala, shu jumladan ko‘rib chiqilgan 8 ta qonunlar yuzasidan tushunchalar berib o‘tdi.
Oʻzbekistonda islomiy bank faoliyatini joriy etishga qaratilgan qoʻshimcha va oʻzgartirishlar kiritish toʻgʻrisida”gi Qonun boʻyicha Markaziy bankning Andijon viloyati boshqarmasi boshligʻi oʻrinbosari B.Bektorayev;
“Ekologiktoza hududlarning huquqiy maqomi belgilanishi munosabati bilan “Muhofaza etiladigan tabiiy hududlar toʻgʻrisida”gi Oʻzbekiston Respublikasi Qonuniga
qoʻshimcha kiritish haqida”gi Qonun boʻyicha viloyat Ekologiya, atrof-muhitni muhofaza qilish va iqlim oʻzgarishi boshqarmasi boshlig'i o'rinbosari
Shakirov Odiljon Latipovich;
Oʻzbekiston Respublikasining ayrim qonun hujjatlariga oʻzgartirish va qoʻshimchalar kiritish toʻgʻrisida”gi Qonun boʻyicha soʻzni Jinoyat ishlar boʻyicha Andijon shahar sudining sudyasi Sharipova Nargiza Adxamovnalar deputatlarga qonun mazmun mohiyatini tushuntirdilar.