Xotin-qizlar uchun huquqiy davra suhbati
Xalq deputatlari Bekobod shahar kengashi deputati, “Adolat” SDP shahar kengashi raisi G.Sharipova va
"Madaniyat" MFY xotin-qizlar faoli D.Jo‘rayeva hamkorligida mahalladagi xotin-qizlar uchun huquqiy mavzuda davra suhbati tashkil qilindi. Suhbat davomida mahallani huquqbuzarlikdan holi hududga aylantirish, jinoyatchilikka qarshi kurashda maktab va mahalla hamkorligini kuchaytirish, huquqbuzarliklarni barvaqt oldini olish choralari, korrupsiyaga qarshi targ‘ibot ishlarini jadallashtirish
va aholining huquqiy madaniyatini oshirishda idoralar bilan hamkorlik qilishga e’tibor qaratildi. Shuningdek, davra suhbatida xotin-qizlar uchun qabul ham tashkil qilindi. Subsidiyaga uy-joy olish, yoshga doir pensionerlar uchun sanatoriyalarga yo‘llanma olish tartibi ko‘rib chiqilib, huquqiy tushuntirishlar va maslahatlar berildi. Maqsad - aholi huquqiy madaniyatini oshirish va mahallani barqaror hamda xavfsiz hududga aylantirish.